Školní vzdělávací program MŠ

Náš školní vzdělávací program je vytvořen v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro mateřské školy a je inspirován vzdělávacím programem „Začít spolu“. Nazvali jsme jej „Svět jako v pohádce“.

Naším velkým přáním a snahou je, aby děti spokojeně prožily pohádkové dětství v kolektivu svých vrstevníků a aby každý den přivítaly dětským úsměvem. Aby se v naší škole cítily příjemně a zároveň se tu naučily vše potřebné pro život.

Význam pohádek

Nejkrásnější vzpomínky má dítě na usínání s pohádkou, kterou mu přečte jeho maminka nebo tatínek. Čemu všemu se děti tou nejpřirozenější cestou mohou z pohádek naučit?

Přátelství: jak získat přátele a udržet si je, vzájemně si důvěřovat a dělit se s nimi

Čestnosti: chovat se podle toho, co je správné a co špatné, vždy být fér, omluvit se, když někomu ublížím

Spolupráci: dopracovat se společně k cíli, zajímat se a spoluutvářet prostředí, ve kterém žiji

Zdravému rozumu: naučit se správně posoudit situaci, radovat se z maličkostí